Logo Gmina Włocławek

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 7390
W sumie: 112776

Samorządowy Informator SMS

 
Od lutego 2015 roku  mieszkańcy Gminy Włocławek mogą korzystać z bezpłatnego systemu SISMS (Samorządowy Informator SMS), za pomocą którego Urząd przekazuje powiadamiania na telefony komórkowe. Podstawową rolą systemu jest przekazywanie informacji o zagrożeniach, stanach ostrzegawczych i alarmowych np. o konieczności ewakuacji z określonych rejonów lub zachowaniu ostrożności z powodu trudnych warunków atmosferycznych. System jest wykorzystywany również przy informowaniu mieszkańców o poważnych awariach wodociągowych, komunikacyjnych czy drogowych. Ponadto wysyłane są informacje o planowanych imprezach plenerowych, koncertach, zawodach sportowych itp.   
Aby mieszkańcy naszej Gminy mogli bezpłatnie otrzymywać informacje dotyczące ich miejsca zamieszkania, powinni zarejestrować się w systemie wysyłając na ogólnopolski numer  661 000 112 wiadomość SMS z kodem przypisanym do danego serwisu informacyjnego. Osoby zarejestrowane w systemie, będą otrzymywać wiadomości SMS nie ponosząc żadnych opłat. Jedynym wydatkiem jest koszt związany z rejestracją, podczas której wysyłamy SMS-a z wybranym kodem, przy czym należy zwrócić uwagę, że w jednym SMS-ie można wpisać tylko jeden kod. Opłata za  SMS-a rejestracyjnego, wynosi tyle, ile standardowy SMS u operatora z którego sieci korzystamy. W analogiczny sposób w każdej chwili możemy się wyrejestrować lub zmienić serwis informacyjny (należy wpisać kod wyrejestrowujący).
Jednym z powodów, dla którego Gmina Włocławek wybrała teleinformatyczny system SISMS jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa Mieszkańców. Użytkownicy usługi nie muszą się obawiać ukrytych kosztów w związku z korzystaniem z systemu. Gwarancją bezpiecznego korzystania z systemu są regulaminy* dla użytkowników, w których jest zapewnienie, że rejestrując się w Samorządowym Informatorze SMS zgadzamy się na otrzymywanie wiadomości wyłącznie autoryzowanych przez Urząd.  Nie ma zatem podstaw aby obawiać się  SMS-ów komercyjnych czy niechcianych spamów. System rygorystycznie przestrzega standardów wytyczonych przez GIODO (Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych) chroniąc nasze dane osobowe, czyli w tym przypadku nasze numery telefonów.
 
 
 
 
 

Wójt gminy zaprasza

<p>Ewa Braszkiewicz</p>

Ewa Braszkiewicz

Przyjęcia interesantów:
wtorek w godz. 09:00 - 16:00

Urząd gminy Włocławek

ul. Królewiecka 7
87-800 Włocławek
tel. 54 230-53-00
tel./fax 54 230-53-53
urzad@gmina.wloclawek.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.