Logo Gmina Włocławek

News

Nowe zasady segregacji odpadów

22.12.2017

Szanowni mieszkańcy,

uprzejmie informujemy, iż Ministerstwo Środowiska, chcąc poprawić efektywność segregacji odpadów komunalnych, wydało z końcem ubiegłego roku rozporządzenie w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów. Jednym z powodów wprowadzenia nowych regulacji jest konieczność zwiększenia przez Polskę poziomu odpadów poddawanych recyklingowi. 

Konsekwencją rozporządzenia będą nowe zasady segregacji śmieci, które zaczną obowiązywać na terenie Gminy Włocławek od stycznia 2018 r. System Segregacji Odpadów polegał będzie na segregacji odpadów w podziale na sześć frakcji. Do worka niebieskiego trafi papier, do zielonego – szkło, do żółtego – metale i tworzywa sztuczne, a do brązowego – odpady ulegające biodegradacji. Dodatkowo w szarym worku będzie można gromadzić zimny popiół, który będzie odbierany raz w miesiącu razem z odpadami segregowanymi w okresie od 1 października do 30 kwietnia lub na bieżąco w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. "Odpady zmieszane" trafią w pojemniki koloru zielonego przeznaczonego do zbierania odpadów w sposób nieselektywny lub pozostałości po segregacji.

Dnia 24 listopada br. został ogłoszony przetarg mający na celu wyłonienie przedsiębiorcy, który od stycznia 2018 r. będzie się zajmował odbiorem odpadów komunalnych z terenu naszej Gminy. W przetargu zostały złożone dwie oferty, z których został wyłoniony wykonawca -  Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej SANIKO Sp. z o.o.

PGK "Saniko" Sp. z o. o. w najbliższym czasie dostarczy również na każdą posesję worki niezbędne do segregacji odpadów według nowych zasad oraz harmonogram odbioru odpadów na 2018 r.

Do mieszkańców Gminy Włocławek zostaną dostarczone ulotki informujące, w jaki sposób segregować surowce od 2018 r.

Ponadto informujemy, iż nowy harmonogram na 2018 r. i ulotki o nowym systemie segregacji dostępne będą na naszej stronie internetowej, a worki do gromadzenia odpadów będą dostępne w siedzibie Urzędy Gminy Włocławek oraz u Sołtysów .

Z uwagi na bardzo duży zakres całego przedsięwzięcia związanego z wprowadzeniem nowego systemu segregacji odpadów na terenie Gminy Włocławek miesiąc styczeń traktujemy jako okres przejściowy.

Nie da się ukryć, że obowiązek stworzenia nowego systemu segregacji, narzucony gminom przez znowelizowaną ustawę o utrzymaniu czystości i porządku w gminach jest dla nas dużym wyzwaniem i zadaniem, które będziemy realizować wspólnie z naszymi Mieszkańcami.

Z uwagi na powyższy fakt prosimy w miesiącu styczniu, który jest pierwszym miesiącem działania nowego systemu segregacji o zrozumienie i współdziałanie w zakresie rozwiązywania wszelkich problemów.

Harmonogram odbioru odpadów

Harmonogram odbieru - dodatkowe wywozy

Harmonogram odbioru odpadów segregowanych

Ulotka

Wójt gminy zaprasza

Magdalena
Korpolak - Komorowska

Przyjmuje interesantów w urzędzie w każdy wtorek od godziny 9:00 do godziny 13:00.
Od godziny 13:00 do godziny 16:00 spotkania z mieszkańcami w terenie.

Urząd gminy Włocławek

ul. Królewiecka 7
87-800 Włocławek
tel. 54 230-53-00
tel./fax 54 230-53-53
urzad@gmina.wloclawek.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.