Logo Gmina Włocławek

„Region nauk ścisłych” w ZS Kruszyn

Gimnazjaliści z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Kruszynie znaleźli się w gronie 50 szkół województwa kujawsko-pomorskiego, które będą  realizowały projekt przygotowany przez Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałko

Gimnazjaliści z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Kruszynie znaleźli się w gronie 50 szkół województwa kujawsko-pomorskiego, które będą  realizowały projekt przygotowany przez Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu pod nazwą „Region nauk ścisłych”. Głównym celem projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów  gimnazjów pochodzących z obszarów wiejskich. Z każdej ze szkół zakwalifikowanych do projektu udział w nim  weźmie 30 uczniów w trzech grupach:
I grupa to uczniowie zagrożeni przedwczesnym wypadnięciem z systemu edukacyjnego.  Uczniowie otrzymają pomoc z zakresu: doradztwa zawodowego, socjoterapii z elementami kultury i terapii psychologiczno-pedagogicznej.
II grupa to uczniowie z trudnościami w nauce. Ci  gimnazjaliści dostaną pomoc z zakresu: geografii turystycznej unii europejskiej z językiem angielskim, arytmetyki z elementami logiki oraz zajęcia interdyscyplinarne z biologii, chemii i fizyki.
III grupa beneficjentów projektu to najzdolniejsi uczniowie. Ta grupa będzie realizować zajęcia wyjazdowe na wyższej uczelni w czterech modułach:
matematyka z elementami ekonomii; 
fizyka  z elementami meteorologii realizowana w języku angielskim;
biologia i chemia w medycynie; 
fizyka medyczna.
Szkolnym koordynatorem projektu jest Pan Paweł Bieńkowski – nauczyciel biologii i chemii.
Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Urząd marszałkowski pokrywa wszystkie koszty udziału uczniów w projekcie, łącznie z dojazdami i wyżywieniem. Wszystkie zajęcia realizowane będą z wykorzystaniem najnowszych metod i narzędzi dydaktycznych.
Zespół Szkół w Kruszynie od wielu lat  poprzez pozyskane projekty wzbogaca bazę dydaktyczną i ofertę edukacyjną dla swoich uczniów. W  rozpoczętym roku szkolnym 2014/15 w ZS Kruszyn będzie realizowanych 6 projektów z wykorzystaniem środków z UE. Szkoła współpracuje ściśle z Instytutem Badań Edukacyjnych w Warszawie  oraz uczestniczy w procesie standaryzacji zadań egzaminacyjnych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
 
Andrzej Nowacki – Dyrektor ZS Kruszyn
 

Wójt gminy zaprasza

Magdalena
Korpolak - Komorowska

Przyjmuje interesantów w urzędzie w każdy wtorek od godziny 9:00 do godziny 13:00.
Od godziny 13:00 do godziny 16:00 spotkania z mieszkańcami w terenie.

Urząd gminy Włocławek

ul. Królewiecka 7
87-800 Włocławek
tel. 54 230-53-00
tel./fax 54 230-53-53
urzad@gmina.wloclawek.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.