Logo Gmina Włocławek

DZIAŁ INWESTORA

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Gminy Włocławek w zakresie obszaru położonego w miejscowości Potok i Smólsk

 

W dniu 28 czerwca 2018 r. Rada Gminy Włocławek przyjęła uchwałę Nr XXXV/272/18 w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Włocławek w zakresie obszaru położonego w miejscowości Potok i Smólsk.

Uchwalony plan jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom inwestorów stworzenia terenów aktywności gospodarczej. Głównym celem jest uruchomienie nowych terenów o funkcji produkcyjno-usługowej (obiekty produkcyjne, magazyny, składy) na terenach dotychczas wykorzystywanych rolniczo z rozproszoną zabudową zagrodową, położonych w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A1 i Brzeskiej Strefy Gospodarczej oraz w pobliżu węzła autostradowego Pikutkowo.

Ponadto projekt planu wprowadza tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i usługowej na działkach, w części już zabudowanych lub wykorzystywanych rolniczo.

W związku z realizacją przedmiotowego planu gmina Włocławek odniesie korzyść w postaci terenów stanowiących ofertę inwestycyjną. Dotychczas gmina nie posiadała takich terenów.

Kreowanie nowego wielofunkcyjnego rozwoju gminy może być szansą ożywienia gospodarczego w kierunku poprawy sytuacji ekonomicznej mieszkańców.

Powierzchnia planu to około 62,00 ha, z czego dotychczasowe przeznaczenie w wyniku uchwalenia planu ulegnie zmianie dla ok. 40 ha, w tym pod tereny inwestycyjne ok. 30 ha.

Porozumienie w sprawie współpracy w zakresie udostępnienia terenów inwestycyjnych na terenie Gminy Włocławek oraz Gminy Brześć Kujawski

Uchwała w sprawie zgody na zawarcie porozumienia międzygminnego

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Gminy Włocławek

Widok z GOOGLE MAPS

 

 

Wójt gminy zaprasza

Magdalena
Korpolak - Komorowska

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.