Logo Gmina Włocławek

News

News zdjęcie id 1163

STANOWISKO ZARZĄDU WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO

17.06.2020

STANOWISKO ZARZĄDU WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO z dnia 27 maja 2020 r. w sprawie przeznaczenia środków z budżetu państwa na dofinansowanie projektów przyczyniających się do rewitalizacji społeczno-gospodarczej miejscowości wiejskich w ramach osi 7 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego, po zapoznaniu się z danymi z załącznika nr 1 do stanowiska, dotyczącymi wysokości wsparcia beneficjentów osi priorytetowej 7 „Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność” RPO WK-P, postanawia przeznaczyć środki z budżetu państwa na dofinansowanie projektów przyczyniających się do rewitalizacji społeczno-gospodarczej miejscowości wiejskich.


Mając na uwadze powyższe, wszystkim projektom przyczyniającym się do rewitalizacji społeczno-gospodarczej obszarów wiejskich, w których poziom dofinansowania UE wydatków kwalifikowalnych nie przekraczał 85%, przyznaje się dofinansowanie wkładu własnego ze środków budżetu państwa w wysokości 10% wydatków kwalifikowalnych.
Projektom, w których poziom dofinansowania UE wydatków kwalifikowalnych mieści się w przedziale 86%-94% przyznaje się dofinansowanie wkładu własnego ze środków budżetu państwa do uzyskania maksymalnego poziomu dofinansowania (środki UE oraz budżetu państwa nie przekraczają 95% wydatków kwalifikowalnych).


W projektach, które uzyskały maksymalny poziom dofinansowania ze środków UE w wysokości 95% wydatków kwalifikowalnych, Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego przewiduje możliwość zmiany montażu finansowego, w którym 85% dofinansowania pochodziłoby ze środków UE, a 10% z budżetu państwa. Przy zmianie źródła finansowania wartość UE zastąpiona środkami z budżetu państwa wracałaby do budżetu lokalnej grupy działania ogłaszającej konkurs, z której pochodzi dofinansowany projekt. Stąd decyzję o chęci zmiany montażu podejmować będzie lokalne grupa działania, która jednocześnie wskaże przedsięwzięcia, na które przeznaczy zaoszczędzone środki.


Poinformowanie lokalnych grup działania o możliwość zmiany montażu finansowego w projektach z maksymalnym wsparciem powierza się panu Bartoszowi Szymańskiemu – Dyrektorowi Wydziału Koordynacji RLKS. Aneksowanie umów uwzględniające środki z budżetu państwa w projektach przyczyniających się do rewitalizacji społeczno-gospodarczej miejscowości wiejskich oraz uwzględnienie wsparcia z budżetu państwa w projektach, dla których nie zostały jeszcze podpisane umowy o dofinansowanie powierza się pani Barbarze Jesionowskiej – Dyrektorowi Departamentu Wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego.

 

Czytaj więcej...

Wójt gminy zaprasza

Magdalena
Korpolak - Komorowska

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.