Logo Gmina Włocławek

News

INFORMACJA DOTYCZĄCA MOŻLIWOŚCI OTRZYMANIA DOFINANSOWANIA UTYLIZACJI AZBESTU DLA MIESZKAŃCÓW GMINY WŁOCŁAWEK W 2016 ROKU

27.10.2015

Gmina Włocławek zamierza ubiegać się o środki finansowe  z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu z przeznaczeniem na demontaż, transport i utylizację azbestu (w przypadku gminy są to pokrycia dachowe). Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska nie pokrywa kosztów nowego pokrycia dachowego. Są to koszty które ponieść musi zainteresowany.

Maksymalna wysokość dofinansowania to pokrycie pełnych kosztów kwalifikowanych lecz nie więcej jak 1000 zł. do każdego 1 Mg (tona) unieszkodliwionych lub zabezpieczonych odpadów zawierających azbest.

Środki finansowe mogą zostać przyznane na inwestycje, które zostaną wykonane do końca 2016 roku. Jeżeli mieszkaniec planuje wymianę pokrycia dachowego w roku następnym nie może się ubiegać o dofinansowanie.

Harmonogram działań:

1). Zainteresowani mieszkańcy mogą składać wnioski (gotowy druk udostępniony przez Urząd Gminy Włocławek) w Urzędzie Gminy Włocławek, pokój nr 2 do dnia 31 stycznia 2016 r.

W przypadku, kiedy nieruchomość jest współwłasnością więcej niż jednej osoby , celem złożenia wniosku w Urzędzie muszą pojawić się wszyscy współwłaściciele, również dotyczy to małżeństw.

 

 

Do wniosku konieczne będzie dołączenie:

- mapy sytuacyjno-wysokościowej, na której widoczny będzie budynek, z którego usunięte ma zostać pokrycie azbestowe,

- kserokopia aktu notarialnego (potwierdzenie własności nieruchomości)

Warunkiem uzyskania dofinansowania jest zgłoszenie zamiaru wykonania zmiany pokrycia dachowego w Starostwie Powiatowym we Włocławku. Do wniosku o dofinansowanie należy jako załącznik dołączyć złożone w Starostwie zgłoszenie.

Wójt gminy zaprasza

Magdalena
Korpolak - Komorowska

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.