Logo Gmina Włocławek

News

INFORMACJA

22.01.2016

Szanowni Przedsiębiorcy,

w związku z trwającymi pracami nad „Planem Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN)
dla Gminy Włocławek”
zwracamy się z uprzejmą prośbą o udzielenie podstawowych informacji dotyczących charakterystyki energetycznej Państwa przedsiębiorstwa. Tylko rzetelne informacje, opinie i uwagi pozwolą na profesjonalne przygotowanie strategii będącej podstawowym narzędziem pionierskich działań proekologicznych na obszarze naszej Gminy.

„Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Włocławek” to dokument strategiczny wynikający z zobowiązań krajów członkowskich Unii Europejskiej w obrębie realizacji celów klimatycznych, w tym „Pakietu 3 x 20”. Zgodnie z jego założeniami jednym z najważniejszych kierunków wsparcia finansowego UE będzie dofinansowanie rozwoju gospodarki niskoemisyjnej - również w obrębie Państwa przedsiębiorstwa.

W związku z powyższym uprzejmie prosimy o uzupełnienie ankiety stanowiącej Załącznik nr 1 do niniejszego pisma. Prosimy również o wskazanie planowanych do realizacji w Państwa przedsiębiorstwie inwestycji z zakresu szeroko rozumianej poprawy efektywności energetycznej, np. termomodernizacja obiektów, modernizacja linii technologicznej, wprowadzanie nowych energooszczędnych materiałów, urządzeń i systemów instalacyjnych, modernizacja oświetlania na LED, wykorzystanie odnawianych źródeł energii. Zasygnalizowane inwestycyjne zostaną uwzględnione w PGN, zwiększając szanse na ich zewnętrzne dofinansowanie z środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020, Programu Operacyjnego Infrastruktura
i Środowisko na lata 2014-2020, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska itp.

Jeśli są Państwo zainteresowani wpisaniem działań związanych z szeroko pojętym oszczędzaniem energii w swoich placówkach plan zarządzania energią gminy, a tym samym zwiększyć szanse na ich zewnętrzne finansowanie uprzejmie prosimy wypełnienie załączonej ankiety do dnia 29 stycznia 2016 r.

Dziękujemy za poświęcony czas i wypełnienie ankiety, która przyczyni się do rozwoju gospodarczego naszej Gminy.

Projekt

Ankieta

Wójt gminy zaprasza

Magdalena
Korpolak - Komorowska

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.