Logo Gmina Włocławek

News

News zdjęcie id 376

Zimowa afera ktoś porwał renifera - spektakl dla dzieci z terenu Gminy Włocławek

14.12.2016

Z okazji obchodzonych Mikołajek w dniu 12 grudnia 2016 roku gościliśmy w Gminnym Ośrodku  Kultury z  siedzibą w Kruszynie oraz w Zespole  Szkół w Smólniku aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa. Nasi goście zaprezentowali naszym milusińskim spektakl pt. „Zimowa afera ktoś porwał renifera”. Na widowni zasiadły przedszkolaki  i uczniowie klas młodszych z Zespołu Szkól w Kruszynie i Zespołu Szkół w Smólniku. Dzieci bardzo chętnie współpracowały z aktorami, ponieważ przedstawienie miało charakter  nteraktywny. Wszyscy doskonale się  bawili. 

W największym skrócie przybliżę treść tego spektaklu.                      

Mali miłośnicy sztuki scenicznej bardzo żywiołowo reagowali na przebieg akcji  a także aktywnie uczestniczyli w spektaklu, którego jednym z głównych bohaterów był bałwanek Kuleczka. Bałwanek Kuleczka chciałby, aby zima nigdy się nie skończyła. Pragnął zbadać, dlaczego już w marcu nadchodzi wiosna i zastanawiał się, jak można przedłużyć mroźny czas. Zaniepokojony faktem, że wkrótce mogą przyjść roztopy, opracowuje zaskakujący plan. Mimo tego, że detektyw Kuleczka jest bardzo sprytny, dzieci wkrótce wpadły na trop zimowej afery – że ktoś podszywa się pod Świętego Mikołaja! Niestety to nie koniec niespodzianek - znika dowodzący zaprzęgiem Renifer Kopytko, przez co sanie z prezentami mogą wcale nie wyruszyć z Bieguna Północnego. Istniała obawa, że prezenty nie dotrą  do dzieci na czas.Czy dzieci odnajdą Renifera i pomogą Bałwankowi zrozumieć co jest najważniejsze? Jedno jest pewne – tej zimy nic nie będzie takie samo

Ostatecznie wszystko skończyło się dobrze.

 Była to opowieść pełna tajemniczości i niespodziewanych zwrotów akcji. Spektakl przybliżył najmłodszym tradycje związane z Mikołajem i urokami zimy. Przy okazji dostarczył dzieciom niezwykłych wrażeń. Ten spektakl pokazał również jak niezwykły wpływ ma na dzieci obcowanie z literaturą. Książki bowiem rozwijają ich wyobraźnię, zdolność myślenia, powiększają zasób słownictwa   i wiedzę o otaczającym świecie.

Organizatorami  spektaklu  była:  Pani Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej - Maria Kwiatosińska oraz Gminny Ośrodek Kultury.

 

Opracowali: Agata Winnicka oraz Maria Kwiatosińska

Galeria zdjęć

Wójt gminy zaprasza

Magdalena
Korpolak - Komorowska

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.