Logo Gmina Włocławek

News

News zdjęcie id 583

Spotkanie z Wojewodą w Gminie Włocławek

08.02.2018

W dniu 7 lutego br. w siedzibie Urzędu Gminy Włocławek odbyło się spotkanie Wojewody Kujawsko – Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza z samorządowcami Powiatu Włocławskiego – wójtami, burmistrzami, Starostą i Wicestarostą. Głównym tematem spotkania było omówienie możliwości rozwoju gospodarczego terenu Powiatu i pozyskania inwestorów do już istniejących i przygotowywanych przez gminy stref gospodarczych (Brześć Kujawski, Choceń, Lubień Kujawski, gmina Włocławek, gmina Kowal). 

Po ostatecznym ustaleniu, w której strefie znajdzie się Powiat Włocławski Wojewoda zapowiedział spotkanie prezesa wybranej strefy z włodarzami gmin i Starostą. Ustalono podjęcie działań związanych z przygotowaniem w przyszłości dla całego Powiatu Włocławskiego jednej wspólnej oferty inwestycyjnej. W trakcie dyskusji Wojewoda poinformował o wystąpieniu do Ministerstwa Rolnictwa o dodatkowe środki na odszkodowanie dla rolników poszkodowanych w wyniku podtopień oraz o procedurach jakie mogą być podjęte w przypadku choroby ASF. 

Burmistrz Brześcia Kujawskiego Wojciech Zawidzki, Wójt Gminy Włocławek Ewa Braszkiewicz i Starosta Kazimierz Kaca ponownie podkreślili pilną potrzebę przebudowy drogi krajowej nr 62 od zjazdu autostradowego do ronda Falbanka. Odcinek ten jest niezbędny do intensywnego rozwoju gospodarczego strefy gospodarczej w Brześciu Kujawskim i dla Gminy Włocławek. Wojewoda zapewnił o podjęciu rozmów z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w tej sprawie.

Galeria zdjęć

Wójt gminy zaprasza

Magdalena
Korpolak - Komorowska

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.