Logo Gmina Włocławek

News

INFORMACJA

06.04.2018

W dniu 06 kwietnia 2018 roku Wójt Gminy Włocławek zwrócił się do Wojewody Kujawsko - Pomorskiego z wnioskiem o powołanie Komisji ds. szacowania strat spowodowanych niekorzystnym zjawiskiem atmosferycznym. Przekazana została również informacja o wystąpieniu na terenie 26 sołectw gminy Włocławek niekorzystnego zjawiska atmosferycznego jakim są ujemne skutki przezimowania roślin uprawnych.

Wójt Gminy Włocławek informuje rolników poszkodowanych w wyniku przymrozków wiosennych, o możliwości składania wniosków w celu oszacowania szkód w terminie do 24 kwietnia 2018 roku, w pok. nr 8 Urzędu Gminy Włocławek.

Poszkodowanych rolników zapraszamy do składania wniosków. W zgłoszeniu należy podać wszystkie uprawy w gospodarstwie rolnym, aby ogólny areał zasiewu był zgodny z wnioskiem składanym do ARiMR o dopłaty w 2018 roku. Ponadto rolnicy posiadający hodowlę, muszą wpisać ilość sprzedanych zwierząt z 3 ostatnich lat oraz w roku wystąpienia szkód. Należy uwzględnić całość produkcji rolniczej, zarówno roślinnej, jak i zwierzęcej w gospodarstwie rolnym, prowadzonej w roku szacowania, niezależnie od stopnia zniszczenia. Rolnicy, którzy planują zaoranie plantacji, powinni zgłosić likwidację uprawy w Urzędzie Gminy. Zgodnie bowiem z regulaminem działania terenowych komisji, szacowania szkód dokonuje się do czasu zbioru plonu głównej uprawy lub jej likwidacji.

Warunkiem sporządzenia przez Komisję protokołu z szacowania strat  w uprawach rolnych jest złożenie przez rolnika wniosku w odpowiednim terminie. Na podstawie wniosku oraz wizyty w terenie wypełniony zostanie protokół. Szacowanie szkód nastąpi niezwłocznie po powołaniu przez Wojewodę Kujawsko – Pomorskiego Komisji do spraw szacowania strat przez przymrozki wiosenne.

Druki wniosków dostępne są w Urzędzie Gminy Włocławek w pokoju nr 8 w godzinach urzędowania lub na stronie internetowej www.gmina.wloclawek.pl.

Szczegółowych informacji udziela Pani Dorota Zasada, tel. (54) 230 53 33.

Lista upraw

Oświadczenie

Wniosek

Wójt gminy zaprasza

Magdalena
Korpolak - Komorowska

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

marzec 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.