Logo Gmina Włocławek

News

Kanalizacja to nie śmietnik!

12.04.2019

Niewłaściwe korzystanie z kanalizacji sanitarnej prowadzi do poważnych problemów eksploatacyjnych w sieciach, przepompowniach i oczyszczalniach ścieków. Usuwanie awarii spowodowanych takim postępowaniem zwiększa koszty użytkowania, a tym samym cenę metra sześciennego ścieków. Przypominamy mieszkańcom, czego nie wrzucamy do kanalizacji: 

odpadów stałych, które mogą powodować zmniejszenie przepustowości przewodów kanalizacyjnych a w szczególności: żwiru, piasku, popiołu, szkła, ścinków, tekstylii, włókien, szczotek, mopów, chusteczek nawilżanych, materiałów opatrunkowych, ręczników papierowych, patyczków do uszu itp.

odpadów płynnych niezmieniających się w wodę: żywice, lakiery, emulsje, mieszanki cementowe,

substancji żrących i toksyn,

odpadów i ścieków z hodowli zwierząt,

Eksploatacyjne koszmary sieci

Powtarzającymi się awariami spowodowanymi przez niewłaściwe korzystanie z sanitariatów są zatory sieci kanalizacji sanitarnej, a co za tym idzie zalewaniem ulic i mieszkań cofającymi się ściekami, co powoduje duże straty materialne, uciążliwości dla mieszkańców, a także szkody środowiskowe.

Użytkownicy kanalizacji często nie zdają sobie sprawy z problemów jakie powodują śmieci wyrzucane do kanalizacji, jak trudny i skomplikowany proces oczyszczania przechodzi woda z kanalizacji, aby mogła trafić do rzek, a w końcu także do naszych kranów.

Drodzy Mieszkańcy

Apeluje, miejmy świadomość, że niewłaściwe korzystanie z kanalizacji to bardzo poważny problem właścicieli sieci zaburzający eksploatacje systemów ściekowych. W konsekwencji powoduje wzrost kosztów, a tym samym cen usług świadczonych w zakresie za odprowadzanie i oczyszczanie ścieków.

Świadomość Mieszkańców = Niższe opłaty za odprowadzenie ścieków.

Wójt gminy zaprasza

Magdalena
Korpolak - Komorowska

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

wrzesień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.