Logo Gmina Włocławek

News

News zdjęcie id 95

SPLLUWA

24.06.2015

Dnia 20 czerwca na stadionie przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Smólniku odbyła się już druga impreza pod nazwą „SPLLUWA”, czyli Sportowe Powitanie Lata Ludzi Umiejących Wypoczywać Aktywnie.

Organizatorzy założyli sobie, że jej uczestnicy nie będą rywalizować o zwycięstwo tylko aktywnie spędzą czas oraz dobrze bawić. Dlatego też zrezygnowano z pomiaru czasów, a zwycięzcą był każdy, który tego dnia stanął na starcie i ukończył wybraną przez siebie konkurencję. Rekordziści brali udział aż w sześciu konkurencjach.

Impreza rozpoczęła się o godz. 17.30. Pierwszą atrakcją tego dnia był Maraton Jazdy na Rolkach. Organizatorzy przygotowali trasę dla trzech kategorii wiekowych: 500m - przedszkole, 1500m - szkoła podstawowa i 3000m - gimnazjum oraz osoby dorosłe. Kolejnym punktem programu były biegi przedszkolaków. Młodzi sportowcy rywalizowali na dystansie 100m. Każdy z uczestników otrzymał specjalnie na ta okazję przygotowany numer startowy, medal za udział i nagrody niespodzianki.

 W tym samym czasie, nieopodal boiska, odbywały się rozgrywki w piłkę siatkową. W sumie rywalizowały cztery drużyny, które wg regulaminu musiały składać się z dwóch kobiet i dwóch mężczyzn. O godzinie 19.30 rozpoczęły się konkurencje biegowe, a wśród nich: marszobieg „BEZSPINKI”, marsz Nordic Walking, XIV Bieg Świętojański. Na starcie rywalizacji stanęło w sumie 53 śmiałków, z których każdy ukończył trasę prowadzącą przez okoliczne lasy. W tym samym czasie wszyscy, którzy chcieli posmakować czegoś nowego, mieli szansę spróbować gry w badmintona i boule. Ostatnią już, ale jakże emocjonującą konkurencją był konkurs pchnięcia kulą. Uczestnicy rywalizowali w czterech  kategoriach wiekowych: młodzik, junior młodszy, senior i weteran. Z tej konkurencji , oprócz dobrej zabawy i treningu, wielu z graczy wyniosło także nowe rekordy życiowe.  

Niespodzianką tego dnia było rozlosowanie wśród uczestników nagród. Szczęśliwcy mieli szansę wygrać m.in.  piłki siatkowe, ufundowane przez radną powiatu włocławskiego, panią Magdalenę Korpolak-Komorowską, bony na pizzę oraz  bony na zakupy sprzętu sportowego.

W sumie w tegorocznej edycji SPLLUWY wzięło udział 142 mieszkańców gminy Włocławek, Włocławka i Baruchowa. Każdy z nich bez względu na miejsce, które zajął otrzymał okazjonalny medal. Najważniejsze jest jednak to, że wszyscy z uczestników dobrze się bawili, popracowali nad własną formą przed zbliżającymi się wakacjami i spędzili aktywnie czas w gronie rodziny i przyjaciół.

Zawody odbyły się pod Honorowym Patronatem Wójt Gminy Włocławek p.Ewy Braszkiewicz, a zostały zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy „ START ‘’ Smólnik wspólnie z Zespołem Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Smólniku, Gminą Włocławek oraz Starostwem Powiatowym we Włocławku.

Galeria zdjęć z imprezy na stronie www.facebook.com/splluwa

Autorem tekstu jest Weronika Stasiak uczennica klasy pierwszej ZS w Smólniku.

Galeria

 

 

Wójt gminy zaprasza

Magdalena
Korpolak - Komorowska

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.