Logo Gmina Włocławek

Archiwum newsów, strona 109

Obrazek dla news_451

Podpisanie umowy z wykonawcą przebudowy drogi 265

02.05.2017

26 kwietnia w Toruniu odbyło się uroczyste podpisanie umowy pomiędzy Zarządem Województwa Kujawsko-Pomorskiego a wykonawcą przebudowy drogi wojewódzkiej Nr 265 Brześć Kujawski-Kowal. W trakcie uroczystości wójtowie i burmistrzowie czterech gmin przez które przebiegać będzie przebudowa tj. Włocławka, Brześcia Kuj. gminy i miasta Kowala  podpisali Porozumienia z Zarządem Województwa , dotyczące partycypacji tych gmin w kosztach budowy ścieżek i chodników. Gminę Włocławek reprezentowali: wójt gminy Ewa Braszkiewicz i przewodniczący rady Paweł Bogdanowicz.

więcej

Obrazek dla news_449

Uroczyste otwarcie gminnego boiska w Warząchewce Polskiej

28.04.2017

W dniu 27.04.2017 roku w Warząchewce Polskiej odbyło się oficjalne otwarcie i poświęcenie boiska wielofunkcyjnego.

Inauguracja nowego boiska rozpoczęła się Mszą świętą w kaplicy św. Antoniego poprowadzoną przez JE ks. bpa Stanisława Gębickiego. Po Mszy św. nastąpił przemarsz na boisko wraz z Młodzieżową Orkiestrą Dętą ze Śmiłowic i Pocztami Sztandarowymi.

Pani Dyrektor Ewa Adamczyk powitała przybyłych gości m. in. Wiceministra Sportu i Turystyki Jarosława Stawiarskiego, Posła na Sejm RP Joannę Borowiak, wójta gminy Ewę Braszkiewicz, radnych gminy z wiceprzewodniczącą rady Elżbietą Sadowską,  przedstawicieli lokalnej społeczności tj. członkinie z KGW Warząchewka Polska,  OSP w Warząchewce, sołtysów wsi, dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów oraz mieszkańców okolicznych miejscowości.

więcej

Obrazek dla news_448

Jubileusz 30-lecia Zespołu Folklorystycznego „ Kruszynioki”.

28.04.2017

Zespół folklorystyczny ,,Kruszynioki” z Gminy Włocławek można spotkać prawie na wszystkich festynach i imprezach organizowanych w regionie Kujaw i Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Często występowali i występują również  na uroczystościach krajowych. Założycielem i kierownikiem zespołu który  powstał w lutym 1987 roku do dnia dzisiejszego jest Pani Irena Muszyńska. Zespół  początkowo nosił nazwę ,,KRUSZYNIANKI”. Nazwę zespołu zmieniono na ,,KRUSZYNIOKI”, ponieważ  w jego składzie pojawili się mężczyźni. Pierwszy występ Zespołu miał miejsce w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku podczas obchodów 125-lecia powstania Związku Kółek i Organizacji Rolniczych. 

więcej

Ogłoszenie

24.04.2017

W związku z planowaną aktualizacją

Strategii rozwoju Obszaru Strategicznej Interwencji dla miasta Włocławek oraz obszaru powiązanego z nim funkcjonalnie

na podstawie Trybu i zasad naboru projektów zawartych w ww. dokumencie ogłasza się nabór projektów oraz aktualizację listy podstawowej i rezerwowej

Fiszki projektowe należy przesłać w terminie:24 kwietnia -  8 maja 2017 r. drogą elektroniczną bądź dostarczyć do siedziby urzędu gminy OSI Włocławka

właściwej dla miejsca zamieszkania wnioskodawcy, tj. Gminy Miasta Włocławek, Gminy Włocławek, Miasta Kowal, Gminy Kowal, Gminy Brześć Kujawski, Gminy Lubanie, Gminy Choceń oraz Gminy Fabianki.

Załączniki: wzór fiszki projektowej, instrukcja wypełniania fiszki projektowej, kryteria wyboru projektów.

więcej

Wójt gminy zawiadamia

11.04.2017

Wójt gminy zawiadamia, że w dniu 6 kwietnia 2017 r. Marszałek Województwa Kuj - Pomorskiego Piotr Całbecki wszczął postępowanie administracyjnej wobec Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad z siedzibą w Warszawie, zarządcę Autostrady A-1 na odcinku: węzeł Czerniewice - granica województwa kujawsko-pomorskiego i łódzkiego, w sprawie nałożenia w drodze decyzji obowiązku ograniczenia oddziaływania hałasu komunikacyjnego odcinka autostrady A-1 przebiegającego przez miejscowości Nowa Wieś, Kruszyn i Dębice na terenie gminy Włocławek i przywrócenia środowiska do stanu, w którym dopuszczalne poziomy hałasu komunikacyjnego na ww. terenach objętych ochroną akustyczną nie będą przekroczone.

więcej

Wójt gminy zaprasza

Magdalena
Korpolak - Komorowska

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

październik 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.