Logo Gmina Włocławek

Archiwum newsów, strona 129

Obrazek dla news_102

Wycieczka do Warszawy - GOK

28.07.2015

W dniu 22 lipca 2015 roku dzieci uczestniczące w półkolonii organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury z siedzibą w Kruszynie wraz z panią dyrektor Agatą Winnicką i opiekunami: panią Agnieszką Kaniewską i panem Tomaszem Podgórskim wzięły udział w wyjeździe do Warszawy. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik i obejrzenie Stadionu Narodowego. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Centrum Nauki Kopernik. Jest to interaktywna wystawa, na której znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych oraz Teatr Robotyczny, Park Odkrywców i planetarium.

więcej

Obrazek dla news_101

Półkolonie w GOK

28.07.2015

W dniu 20.07.2015r rozpoczęły się półkolonie zorganizowane przez GOK z siedzibą w Kruszynie dla dzieci z okolicznych miejscowości. Po zapoznaniu się z programem, dzieci uczestniczyły w pierwszych zabawach i grach przedstawionych na zdjęciach.

Pracownicy GOK-u na półkoloniach dołożą  wszelkich starań by stworzyć dzieciom jak najlepsze warunki do wypoczynku. Dbać będą o ich bezpieczeństwo, a także o to, by umożliwić im aktywne uczestnictwo w zaplanowanych na dwa tygodnie zajęciach i życiu grupy.  Zorganizują czas wolny w sposób przyjemny i pożyteczny.

więcej

Susza

14.07.2015

10 lipca (piątek) Wójtowie i Burmistrzowie wraz z Zarządem powiatu włocławskiego spotkali się w Urzędzie Wojewódzkim z Wojewodą Kujawsko – Pomorskiem Panią Ewą Mes. Jedynym tematem spotkania była sytuacja rolników i skutki klęski suszy która najdotkliwiej objęła nasz teren. Biorąc pod uwagę ilość opadów (60 mm od marca zeszłego roku) teren powiatu włocławskiego najbardziej odczuwa skutki długotrwałej suszy. Samorządowcy wnieśli o wizytację przez przedstawicieli Wojewody terenów objętych suszą, m.in. w gminie Włocławek. Zgłosili też potrzebę przygotowania pomocy materialnej dla rodzin rolników które na skutek suszy znalazły się w bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej.

 

więcej

Obrazek dla news_95

SPLLUWA

24.06.2015

Dnia 20 czerwca na stadionie przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Smólniku odbyła się już druga impreza pod nazwą „SPLLUWA”, czyli Sportowe Powitanie Lata Ludzi Umiejących Wypoczywać Aktywnie.

Organizatorzy założyli sobie, że jej uczestnicy nie będą rywalizować o zwycięstwo tylko aktywnie spędzą czas oraz dobrze bawić. Dlatego też zrezygnowano z pomiaru czasów, a zwycięzcą był każdy, który tego dnia stanął na starcie i ukończył wybraną przez siebie konkurencję. Rekordziści brali udział aż w sześciu konkurencjach.

więcej

OGŁOSZENIE O NABORZE NA ASYSTENTA RODZINY

24.06.2015

W ZWIĄZKU ZE ZŁOŻONYM ZAPOTRZEBOWANIEM DO Wojewody na środki na zatrudnienia asystenta rodziny w ramach Resortowego programu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej na rok 2013 Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej we Włocławku ogłasza nabór na asystenta rodziny.

Praca asystenta rodziny będzie wykonywana w ramach umowy zlecenia – przewidywany okres zatrudnienia 01.07-31.12.2015r.

Na podst. ustawy z dnia 9 czerwca 2011r. O wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej asystentem rodziny może być osoba, która: 

więcej

Obrazek dla news_93

"NOC ŚWIĘTOJAŃSKA NA KUJAWACH"

24.06.2015

Mieszkańcy Gminy Włocławek najkrótszą noc w roku świętowali 20 czerwca br. (sobota) od godz. 18.00 nad stawem w parku pp. Wiśniewskich w Smólsku. Noc Świętojańska to obrzędowe widowisko plenerowe nawiązujące do tradycji nocy świętojańskiej organizowanej w noc świętego Jana. Przedstawiono dawne obyczaje – tradycyjne puszczanie wianków na wodę, wspólne śpiewy i tańce przy ognisku. Obrzęd ,, Nocy Świętojańskiej” pokazał zespół Folklorystyczny ,,Kruszynioki”.

więcej

Wójt gminy zaprasza

Magdalena
Korpolak - Komorowska

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.