Logo Gmina Włocławek

Archiwum newsów, strona 142

Kunkurs strzelecki o nazwie: „Turniej strzelecki o miecz koronacyjny Szczerbiec”

23.09.2015

Celem turnieju jest wypromowanie historii dawnego województwa brzeskokujawskiego poprzez podkreślenie odrodzenia państwowości polskiej po okresie rozbicia dzielnicowego w latach 1138-1320.Wszakże pierwszym koronowanym władcą z dynastii piastowskiej był Przemysław II wypromowany na króla w 1295 roku przez arcybiskupa Jakuba Świnkę,który był gorącym zwolennikiem zjednoczenia.Jednakże w tym czasie liczyły się bardziej skuteczność i pragamtyzm.Uznawanym jest powszechnie,iż dzieła zjednoczenia dokonał książę pochodzący z mazowieckiej linii Piastów Kujawskich;Władysław zwany Łokietkiem.Osoba księcia Władysława to powód do dumy każdego mieszkańca Kujaw.

więcej

Informacja w sprawie zgłaszania kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych

22.09.2015

Wójt Gminy Włocławek informuje, że zgłoszenia kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych w Gminie Włocławek przyjmowane są w pokoju nr 10 lub pokoju nr 5 Urzędu Gminy w terminie do dnia 2 października 2015 r. (piątek) do godz. 15.00

Pełnomocnik komitetu wyborczego lub osoba upoważniona przez pełnomocnika komitetu wyborczego dokonuje zgłoszenia kandydatów na członków komisji na druku, którego wzór stanowi załącznik do Uchwały Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 11 kwietnia 2011r.

więcej

Obrazek dla news_142

40 lat Jesieni na Pałukach

22.09.2015

"Jesień na Pałukach" to najstarsza i największa tego typu impreza w Polsce Północnej. Organizowane w ramach „Jesieni na Pałukach” są: Zjazd Twórców Ludowych, Jarmark Sztuki Ludowej i Przegląd Kapel i Gawędziarzy Ludowych. W tym roku do Żnina przybyli twórcy z Wielkopolski, Kujaw, Pomorza, Krajny, Borów Tucholskich i Pałuk. „Jesień na Pałukach” to impreza znana i „nagłaśniana” przez media, dlatego również w tym roku przybyło na nią tysiące turystów, aby w malowniczej scenerii żnińskiego rynku, u stóp gotyckiej baszty podziwiać i kupować ludową sztukę. Impreza to święto artystów, którzy prezentowali dzieło swoich rąk.

więcej

Obrazek dla news_141

Europejskie Dni Dziedzictwa 2015

22.09.2015

Gminny Ośrodek Kultury z siedzibą w Kruszynie zorganizował Europejskie Dni Dziedzictwa 2015. Tegoroczne święto odbyło się 19 września, a towarzyszyło im hasło: „Utracone dziedzictwo. Ginące zawody rzemieślnicze na przykładzie garncarstwa, rzeźbiarstwa, tkactwa, haftowania, koronkarstwa, wikliniarstwa, malarstwa i innych zapomnianych robót ręcznych wykonywanych dawniej w gospodarstwach domowych”. Zorganizowano warsztaty, podczas których uczestnicy mogli zapoznać się z podstawowymi narzędziami i technikami lepienia garnków, malowania fajansu, rzeźbienia w drewnie, tkania na krośnie, wyrobu z wikliny, haftowania, koronkarstwa oraz różnymi robótkami ręcznymi takimi jak: klepanie kosy, pranie na tarze, szatkowanie kapusty, produkcja domowa masła, maglowanie ręczne, młócenie cepem, darcie pierza.

więcej

Policja apeluje - Uwaga na oszustów działających na wnuczka i policjanta !

21.09.2015

Trzebniccy policjanci ostrzegają przed oszustem na wnuczka , policjanta.  Oszuści w dniu dzisiejszym próbowali  kilkakrotnie  wyłudzić od rozmówcy telefonicznie pieniądze. Trzebniczanie , do których dzwoniła "oszustka”, reagowali rozsądnie, bo powiadomili o wszystkim policję. Wszystko wskazuje na to, że jakaś grupa oszustów znowu za cel obrała mieszkańców Trzebnicy. Po raz kolejny mamy dowód na to, że praca mundurowych nie „idzie na marne". Policyjne apele w mediach, kościołach i spotkania ze starszymi osobami,  przyniosły w tym przypadku oczekiwany efekt.

więcej

Wójt gminy zaprasza

Magdalena
Korpolak - Komorowska

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.