Logo Gmina Włocławek

Archiwum newsów, strona 69

Obrazek dla news_675

Umowa na dofinansowanie budowy drogi Nowa Wieś - Smólsk podpisana

02.08.2018

28 marca br. rada gminy Włocławek na wniosek wójta podjęła uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej Powiatowi Włocławskiemu na drugi etap przebudowy drogi Nowa Wieś-Smólsk-Kruszyn. Udział finansowy ze strony gminy miał wynieść 332 tys. zł tj. 31 % wartości całego zadania.. W czerwcu Starosta Włocławski wystąpił z wnioskiem do Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza o dofinansowanie tej inwestycji  w ramach Rządowego Programu na rzecz Wsparcia Lokalnej Infrastruktury Drogowej . Wniosek  został zaopiniowany pozytywnie  i  Powiat Włocławski otrzymał   pomoc  finansową  w wys. 430 tys. zł. To z kolei zaskutkowało zmniejszeniem udziału gminy do 193 tys. zł. Biorąc pod uwagę pozyskane   wcześniej  na podstawie porozumienia pomiędzy wójtem a  sponsorem  środki finansowe w wys.  100 tys. zł - pomoc gminy zamknie się  w kwocie 93 tys zł.  27 lipca br. w Starostwie Powiatowym odbyło się uroczyste podpisanie umowy pomiędzy Wojewodą Kujawsko – Pomorskim Mikołajem Bogdanowiczem a Starostą Kazimierzem Kacą z udziałem przedstawicieli gminy Włocławek w zakresie dofinansowania tej drogi.

więcej

Obrazek dla news_674

Z GŁĘBOKIM ŻALEM I SMUTKIEM ZAWIADAMIAMY, ŻE W DNIU 1 SIERPNIA 2018 R. ZMARŁ PAN MIECZYSŁAW CZAJKOWSKI.

02.08.2018

Ś.P. Mieczysław Czajkowski był długoletnim  Radnym Gminy Włocławek, członkiem OSP Świętosław, jednym z inicjatorów budowy świetlicy w Świętosławiu i wielu akcji społecznych. Był  osobą zawsze zaangażowaną w sprawy Gminy i jej mieszkańców a szczególnie Świętosławia.

  

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w  Kościele Parafialnym w Kruszynie w  dniu
4 sierpnia 2018 r. ( sobota). Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 11.00.

 

Wyrazy głębokiego współczucia rodzinie zmarłego składa Wójt Gminy Włocławek Ewa Braszkiewicz wraz z pracownikami oraz Przewodniczący Rady Gminy Włocławek wraz  
z Radnymi i Sołtysami.

więcej

KONKURS „Najpiękniejszy ogród przydomowy w Gminie Włocławek w 2018 roku”

31.07.2018

Wójt Gminy Włocławek zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „Najpiękniejszy ogród przydomowy w Gminie Włocławek w 2018 roku”.

Na właścicieli najpiękniejszych ogrodów przydomowych czekają atrakcyjne nagrody.

Celem Konkursu jest promocja dbałości o własną posesję i ogród, pomysłowości oraz nowatorskich rozwiązań dekoracyjnych stosowanych przez mieszkańców Gminy Włocławek w swoich ogrodach.

W załączeniu regulamin oraz karta zgłoszenia.

więcej

Rolniku, złóż wniosek !! Rozpoczyna się szacowanie szkód w uprawach w związku z wystąpieniem na terenie Gminy Włocławek niekorzystnego zjawiska atmosferycznego tj. deszczu nawalnego

31.07.2018

W dniu 24 lipca 2018 roku Wójt Gminy Włocławek zwrócił się do Wojewody Kujawsko - Pomorskiego z wnioskiem o powołanie Komisji ds. szacowania strat spowodowanych niekorzystnym zjawiskiem atmosferycznym. Przekazana została również informacja o wystąpieniu na terenie następujących sołectw Gminy Włocławek: Smólsk, Nowa Wieś, Dobra Wola, Kolonia Dębice, Gróbce, Markowo, Koszanowo, Łagiewniki, Ludwinowo, Poddębice, Kruszyn i Kruszynek niekorzystnego zjawiska atmosferycznego jakim jest deszcz nawalny.

więcej

Bezpieczne żniwa

25.07.2018

Lato jest czasem wzmożonych prac polowych. Co roku notuje się wzrost liczby pożarów w gospodarstwach rolnych. Ich główną przyczyna są niebezpieczne zachowania ludzi, używanie otwartego ognia (palenie tytoniu) oraz nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa pożarowego podczas zbioru, transportu i składowania płodów rolnych.

Zgodnie z §41. ust. 1. rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 07.06.2010 roku w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz.U. Nr 109, poz. 719), podczas zbioru, transportu i składowania płodów rolnych należy:

więcej

KOMUNIKAT Z DNIA 23.07.2018 R. PAŃSTWOWEGO POWIATOWEGO INSPEKTORA SANITARNEGO WE WŁOCŁAWKU DOTYCZĄCY WODOCIĄGU DĘBICE GM. WŁOCŁAWEK WAŻNA INFORMACJA DLA WSZYSTKICH ODBIORCÓW

23.07.2018

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włocławku informuje, że w badaniach jakości wody z dnia 16.07.2018 r.
i 23.07.2018 r., pobranych z wodociągu Dębice, gm. Włocławek zaopatrującego 20 miejscowości: Dębice, Dobra Wola, Gróbce, Kolonia Dębice, Koszanowo, Kruszyn, Kruszynek, Ludwinowo, Łagiewniki, Markowo, Nowa Wieś, Pińczata, Poddębice, Smólsk, Sokołowo, Sykuła, Świętosław, Warząchewka Królewska, Warząchewka Nowa, Warząchewka Polska, stwierdzono nieprawidłowe zmiany - wysoką ogólną liczbę mikroorganizmów w 22±2 °C.

 

W związku z powyższym, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włocławku stwierdził warunkową przydatność wody do spożycia przez ludzi dla miejscowości zaopatrywanych w wodę z ujęcia Dębice i wprowadził ograniczenie w korzystaniu z niej:

- woda nadaje się do spożycia, kąpieli noworodków, mycia zębów, przemywania otwartych zranień, mycia owoców
i warzyw spożywanych na surowo oraz mycia naczyń po uprzednim przegotowaniu (minimum przez 2 minuty)
i pozostawieniu do ostudzenia bez gwałtownego schładzania,

- woda może być używana bez ograniczeń do brania prysznica, kąpieli i mycia, do spłukiwania toalety i celów gospodarczych.

 

Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody do zgodnej z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. poz. 2294).

Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.

 

UWAGA!!!!

W związku z prowadzonymi przez zarządzającego wodociągiem Dębice działaniami naprawczymi może nastąpić zmiana zapachu, smaku i barwy wody. Prosimy o zwracanie uwagi na komunikaty.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z pracownikami Urzędu Gminy Włocławek, ul. Królewiecka 7, 87-800 Włocławek, numer telefonu 608 579 328 lub 784 475 377.

więcej

Wójt gminy zaprasza

Magdalena
Korpolak - Komorowska

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.