Logo Gmina Włocławek

Archiwum newsów, strona 92

Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska za budową ekranów akustycznych

27.03.2017

Budowa ekranów akustycznych w gminie Włocławek na odcinku Ludwinowo-Kruszyn-Nowa Wieś była tematem kolejnych spotkań, które odbyły się 20 i 21 marca w Bydgoszczy. 20 marca w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska odbyło się spotkanie Wójta gminy  Ewy Braszkiewicz z Dyrektorem RDOŚ Panem Dariuszem Wrzosem . Tematem spotkania było m.in. ustosunkowanie się Wójta gminy do dokumentów GDDKiA, zapoznanie z sytuacją mieszkańców na zagrożonym terenie oraz przedstawienie przez Dyrektora końcowych ustaleń , po analizie wyników pomiarów zleconych  przez Wójta gminy i opinii Ministerstwa Środowiska . 21 marca odbyło się spotkanie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Dyrektora Oddziału GDDKiA w Bydgoszczy , Wójta gminy i Przewodniczącego Rady gminy w sprawie konieczności budowy ekranów wzdłuż wnioskowanego odcinka. W załączeniu przedstawiam wniosek Dyrektora RDOŚ  Dariusza Wrzosa do Marszałka Województwa Piotra Całbeckiego w sprawie nałożenia na GDDKiA  obowiązku ograniczenia oddziaływania hałasu komunikacyjnego odcinka autostrady A1 Nowa Wieś, Kruszyn, Dębice na terenie gminy Włocławek poprzez budowę nowych ekranów akustycznych.

więcej

Obrazek dla news_435

PODSUMOWANIE KONKURSU NA SZCZEBLU POWIATU ,,POZNAJEMY OJCOWIZNĘ”

27.03.2017

W dniu 24 marca 2017 r. w Oddziale Kujawskiego PTTK we Włocławku odbyło się podsumowanie Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę.” na etapie oddziałowym ( powiatowym).  

Głównym celem konkursu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do poznawania Ziemi Ojczystej, promowanie Małych Ojczyzn, dziedzictwa narodowego oraz osiągnięć czasów współczesnych. W konkursie wzięło udział 59 uczniów, 14 opiekunów. Łącznie wpłynęło 45 prac.

więcej

Uroczyste obchody Dnia Sołtysa w Gminie Włocławek

09.03.2017

W gminie Włocławek odbyła się uroczystość z okazji zbliżającego się Dnia Sołtysa. Na ręce wszystkich Pań i Panów sołtysów życzenia złożyli wójt gminy Ewa Braszkiewicz i przewodniczący rady Paweł Bogdanowicz. Spotkanie było też okazją do zapoznania się przez sołtysów  z inwestycjami  , które będą w najbliższym czasie realizowane z udziałem  środków unijnych i omówienia bieżących spraw sołectw.

więcej

Wójt gminy zaprasza

Magdalena
Korpolak - Komorowska

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.